Farma Dyniowa Pumpkin Farm Powsin

Farma Dyniowa Pumpkin Farm Powsin

 

W ostatnią środę po południu, postanowiliśmy wykorzystać ładną pogodę i całą rodziną wybrać się do Farmy Dyni Pumpkin Farm Powsin. O jej istnieniu dowiedziałam się od DESEO 🙂 .

 

Przejechaliśmy 30km i naszym oczom ukazał się prawdziwy jesienny raj. Dzieciaki zachwycone oglądały dynie wszelkich kolorów i kształtów.

Harvest.

Idea farm dyni przyszła do nas ze Stanów, gdzie w październiku w ramach tzw. fall harvest festival (czyli festiwal jesiennych zbiorów), organizowane są dla dzieci na podmiejskich terenach specjalne jesienne atrakcje. Oprócz możliwości zbierania dyni, czy kukurydzy, tworzone są wielkie labirynty ze snopków słomy.

Dzięki Farmie Dyń Pumpkin Farm możemy poczuć ten klimat w Warszawie.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

W roli głównej – dynia.

Cena wejściówki liczona jest od dziecka i wynosi 20 złotych. Za tą kwotę dostajemy bon, który możemy wykorzystać na zakup dyni. Ceny dyni wahają się w granicach od 15zł za te najmniejsze do kilkudziesięciu złotych za duże. Każda odmiana ma cenę przyczepiona do kosza, a niektóre również krótki opis charakterystyki smaku, czy też właściwości leczniczych. Przykładem leczniczej dyni jest bezłupinowa, którą można spożywać na surowo i używana jest do niefarmakologicznego odrobaczania dzieci. Do wyboru mamy też dynie makaronową, bananową, piżmową czy pomarańczową idealną do ciast.

Zwierzyniec.

W specjalnych zagrodach dzieci karmiły króliki, gęsi i alpaki. Marchewki i cięta trawka podawane były przez miłą panią opiekunkę. Na ogrodzonym terenie można zobaczyć też kury i urocze dyniolubne świnki.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Labirynt.

Właściciele stworzyli dla dzieciaków prawdziwy słomiany labirynt, w którym ganiały się i tańczyły w rytmie muzyki z głośników.

 

Halloween.

Obok dla starszych dzieci w namiocie znajduje się kraina zombie, gdzie można strzelać z pistoletów Nerf.

 

Zabawa.

Oprócz powyższych atrakcji, dostępna jest też duża trampolina, wiele huśtawek oraz dla fanów czterech kółek – można z bliska obejrzeć ciągnik.

Na terenie dostępna jest toaleta dla gości.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Farma Dyń Pumpkin Farm Powsin

Warszawa Wilanów ul.Przyczółkowa 2k

400m za Stacją Shell w Powsinie po prawej stronie drogi głównej dwupasmowej na Konstancin.

czynne od 15 września do 31 października 2017 r.
w godzinach 9-18 codziennie 7 dni w tygodniu
W tygodniu jak jest pogoda na placu przebywają do 12:30 grupy i może być tłoczno. Ceniącym spokój przy karmieniu zwierząt i na placu właściciel poleca godziny po 12:30 (my spędziliśmy tu dwie godziny 16-18).


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.