Wakacje w USA – przygotowania do podróży cz.2

Wakacje w USA – przygotowania do podróży cz.2

Gdzie spać i jak się przemieszczać po Stanach Zjednoczonych

 

Gdzie spać?

Najlepiej u znajomych, albo rodziny! Wiadomo 🙂 ale jeśli nie macie kogoś na miejscu, pozostają Wam klasyki:

Air bnb

Airbnb.com to pewnie wszystkim znany portal, w USA raczej mniej apartamentowo-hotelowy, a bardziej spotkamy własne mieszkania i domy ludzi, wraz z ich dobytkiem 😉 Można znaleźć perełki, ale może być też niestety drogo.

Booking.com

Booking.com jest najłatwiejszy do użytku, bo nie dość, że masz swoje konto na międzynarodowym portalu, gdzie zarezerwujesz i opłacisz noclegi, to i możesz tworzyć listy swoich ulubionych hoteli na przyszłość. Tutaj jednak musi mocno zwracać uwagę na opinię i noty zostawiane przez gości hotelowych, żeby nie spędzić wakacji w jakimś niezbyt sympatycznym miejscu.

Mam dla Was mały prezent. Jeśli zarezerwujecie swój wyjazd na Booking.com, używając tego linku, dostaniecie w prezencie 50zł zniżki od serwisu.Booking.com

Trivago

Trivago.pl to porównywarka cen z wielu platform rezerwacyjnych. Warto zajrzeć, czy wybrany przez nas hotel np. na Booking, nie ma gdzieś indziej lepszej ceny.

widok z pokoju w Ceasars Palace Las Vegas 2010

TripAdvisor

TripAdvisor.pl  to międzynarodowy portal, gdzie nie tylko znajdziecie hotel z wieloma ocenami od odwiedzających, ale również listy pomysłów na spędzenie czasu w okolicy oraz różne propozycje restauracji. I tak jak w portalu powyżej, nikt tej jakości Wam nie zagwarantuje, ale co ważne, dodawane są tam “real foto” przez odwiedzających.

 

Jak przemieszczać się po USA?

Wypożyczalnie samochodów

Yellowstone Park 2010

Ceny są bardzo zróżnicowane, najlepiej rezerwować z wyprzedzeniem, a nie czekać do momentu wylądowania na lotnisku. Możemy nie dostać samochodu, lub mieć propozycję tylko bardzo drogich.

Z tego co się rozglądałam, najtaniej wychodzi Budget. Kilka lat temu fajną opcją był portal RentAWreck, teraz jednak ceny są już rynkowe.

Zalet posiadania własnego samochodu nie muszę Wam chyba przbliżać 🙂

Pamiętajcie o ubezpieczeniu! Najtańsze opcje często go nie mają i potem będzie problem. Raz w Kalifornii chcieli nam wcisnąć usterkę w aucie, której nie było (krzywa maska) i tym bardziej nie zrobiliśmy jej my. Na szczęście mieliśmy ubezpieczenie.

W aucie można się też przespać w trasie (nie próbowaliśmy z dziećmi 😉 ) – spaliśmy tak w Yellowstone Park – my, las i niezapomniane gwieździste niebo.

 

Jakie jest najnowsze nasze odkrycie i z czego będziemy sami korzystać?

Turo!

Turo.com to portal i wygodna aplikacja, gdzie wynajmujesz samochód od ludzi. Trochę takie samochodowe Air bnb. Płatność jest z góry za całość, podobnie jak przytoczony portal noclegowy.

Ceny są przystępne, można umówić się na odbiór na lotnisku, za dopłatą lub free.

Damy znać, jak się sprawdzi w praktyce nasz wypożyczony minivan 🙂

Dzieci w aucie, czyli foteliki!

Wypożyczalnie oferują foteliki dla dzieci, są jednak drogie. Mały problem, jeśli jedziecie na krótko. Mniej więcej po 10 dniach zwróci Wam się cena wypożyczenia ($16 dziennie) vs kupienia nowego, dobrego fotelika ($150).

Jak to załatwiamy?

Kupuję foteliki online (Target i Walmart mają dobre ceny również na foteliki RWF), wysyłam pod adres właściciela wypożyczanego auta w Turo, a pan przyjeżdża po nas na lotnisko wraz z fotelikami. Będziemy teraz w USA 7 tygodni, więc to dla nas najbardziej ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie.

graco extended 2 fit fotelik rwf

Autobusy

Greyhound.com ma wiele linii po całym kraju, krótko i dalekobieżne.  Kiedyś mieli super bilet 30 dniowy, o czym pisałam tutaj, niestety z niego zrezygnowali. Pozostaje Wam kupowanie biletów na pojedyncze trasy.

Yellowstone Park bus 2010

Pociągi

Amtrak.com oferuje bilety kilkudniowe, jest to opcja dla lubiących podróże koleją. Jeszcze nie próbowaliśmy, może macie jakieś doświadczenia? Dajcie znać w komentarzu 🙂

https://media.amtrak.com/media-images/amtrak-autumn-express-p-42-locomotive/

Podoba Ci się ten post?

 

 

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.